Успелите

Експертите убедени: Образованието и бизнесът трябва да насърчават иновативните идеи 

Образованието трябва да учи младите хора да мислят извън рамките, да насърчава иновативните им идеи, а бизнесът да подкрепя творческите подходи на новото поколение. Около това мнение се обединиха експерти от сферата на образованието, науката и бизнеса по време на деветото издание на международната конференция „Образование и бизнес: Без граници“, което се организира от национална политематична телевизия Bulgaria ON AIR

Събитието се проведе на 13 ноември и събра на една сцена експерти и творци, които заедно дадоха отговор на въпроса как се създават устойчиви връзки между образованието, бизнеса, културата и изкуството. 

Създаването на интересни идеи, провокациите и добрите творчески решения са изключително важни. Трябва да научим младите хора да бъдат силни в идеите си и смело да правят онова, което искат.

Това коментира известният продуцент и актьор Камен Воденичаров. 

По време на форума се чу и гласът на младите, които са категорични, че в днешния свят на глобализация, граници пред образованието и бизнеса няма. 

Границите падат не само по отношение на територия, но и по отношение на интересни и иновативни идеи и инициативи. Забелязвам, че все повече млади хора се интересуват от развитието на образованието си и от развитието и нуждите на бизнеса., Арно Пигелер, ученик в 91 Немска езикова гимназия „Проф. Константин Гълъбов“. 

Той е инициатор на проект „Модел Република България“ – първата по рода си симулация на държавната власт в България, която дава възможност на повече от 50 ученици и студенти от цялата страна да вземат конкретно решение, като влязат в ролята на министър, народен представител или президент. 

Към ученици е насочен и част от проекта „Наследство.БГ“, който представлява център за върхови постижения, целящ да популяризира културното и природното богатство на България. 

„Създаваме Асоциация ученически клубове в „Наследство.БГ“, защото искаме да привлечем младите хора към тази дейност. Затова установихме контакти с Асоциацията на българските училища в чужбина, като първият такъв клуб вероятно ще бъде в българското училище в Брюксел“, обясни проф. Иван Илчев по време на конференцията „Образование и бизнес: Без граници“.

В рамките на проект „Наследство.БГ“ се създава нова инфраструктура, която ще позволи на учените да кандидатстват в проекти, в които досега не са имали възможност.

Конференцията „Образование и бизнес“е част от политиката на Bulgaria ON AIR да насърчава и разпространява проекти в подкрепа на образованието. Образователната мисия е и основен приоритет за цялата Investor Media Group.

Всяка година политематичната национална телевизия организира две издания на конференцията – през пролетта и през есента. „Образование и бизнес“ ще се завърне и през 2019 година с още полезни и любопитни открития, които имат потенциал да изградят мост между образованието и бизнеса. 

 

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Васил Койнарев

Кандидат-доктор по съвременен български език, докторант по философия, магистър по лингвистика, бакалавър по филология и бакалавър по журналистика. Преподавател, лектор, редактор на свободна практика. Основател на фирма за редакторски услуги — Редактор.бг ЕООД — www.redaktor.bg

Оставете коментар

0 коментара