12 медала за състезателите ни по кикбокс от Световното първенство

Четири сребърни и осем бронзови отличия заслужиха българските кикбоксьори на Световното първенство за мъже и жени в Йезоло, Италия. Тежките битки и сериозната конкуренция не спряха родните състезатели по пътя към успеха, а отдадеността и добрата подготовка им осигуриха общо 12 медала.

България приключи участието си на Световното по кикбокс за мъже и жени с цели четири световни вицешампионски титли. Носители на сребърни отличия станаха Борислав Радулов, Калина Колева, Кирил Илиев и представителят ни при ветераните Бойко Янчев.

Световният шампион от 2019 г. в стил пойнт файтинг до 57 кг. Борислав Радулов не успя да защити титлата си на финала и остана на второ място след загуба от руснака Григорий Лангави. В стил киклайт Калина Колева също стана вицешампионка в категория до 55 кг. при жените, след като бе надиграна от представителката на Аржентина Гюлермина Барат.

В същия стил при мъжете в категория до 57 кг. Кирил Илиев грабна сребърния медал, след като унгарецът Грегори Сзараз взе шампионската титла.

Бронзови медалисти в различните стилове и категории от Световното първенство по кикбокс пък станаха Георги Денев, Христо Христов, Никола Николов, Димитър Стоянов, Иван Кръстанов и Кристина Николова. Вицешампионите в стил киклайт Кирил Илиев и Калина Колева също грабнаха бронза в стил лайт контакт - в категория до 57 кг. при мъжете и до 55 кг. при жените.

Така страната ни приключи успешно участието си на Световното по кикбокс за мъже и жени с общо 12 отличия - 4 сребърни и 8 бронзови.