2 златни и 2 бронзови медала за България от Европейското първенство за младежки бокс в Будва

Българският национален отбор по бокс се класира на четвърто място по медали от Европейското първенство за младежи в Будва, Черна гора. Страхотното представяне на тимът ни донесе два златни и два бронзови медала!

Радослав Росенов (60 кг) и Уилиам Чолов (75 кг) надвиха своите опитни съперници, с което заслужиха и шампонските си титли. С бронзови отличия се окичиха Даниел Кирилов (57 кг) и Кирил Борисов (+92 кг). Уилиам Чолов спечели титлата в двубой срещу руснака Аким Павлюков с 4:1 съдийски гласа. Радослав Росенов се изправи в битка срещу руснакa Алексей Шендрик при 60-килограмовите, която завърши с 3:0 в полза на нашето момче.

Националният ни отбор в Будва бе съставен от 7 боксьори като 4 финални срещи завършиха с медал за България! Останалите шест достигнаха до 1/4-финалната фаза, което вещае много успехи за родния бокс в бъдеще. Победителите в първенството бяха наградени и с парични премии от Европейската централа. Шампионите получиха по 6 000 долара, сръбърните отличници взеха по 3 000 долара, а бронзовите по 1 500 долара.

Във финалното класиране по държави ни изпревариха фаворитите от Русия, които успяха да се разпишат с 4 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медали. Вицешампиони в състезанието останаха представителите на Украйна с 2 на 2 златни и сребърни награди и 3 бронза. С една позиция преди нас се класира отборът на Армения с 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов.

Снимка: Sportal