9 медала спечелиха борците ни от международния турнир в Румъния за юноши и девойки

Българските състезатели спечелиха злато, сребро и бронз на международния турнир по борба за юноши и девойки "Думитру Пирвулеску и Василе Йорга" в Букурещ, Румъния, завършвайки надпреварата с общо 9 отличия.

Андриян Вълканов триумфира в категория до 97 кг. В решителната схватка той се наложи над украинеца Ярослав Лисняк с убедителното 6:0. Това постижение е поредният успех за Вълканов, който по-рано този сезон стана втори на турнира "Дан Колов". Вълканов, състезател на клуб "Черноморец-кл и св борба" от Бургас, демонстрира отлична форма и продължава да доказва своя потенциал на международната сцена.

Ванеса Георгиева завоюва сребърен медал. На финала в категория до 72 кг, бронзовата медалистка от Евро 2023 до 20 години отстъпи пред украинката Ирина Заблодская с резултат 2:11. Георгиева, въпреки загубата, показа борбеност и умения, които я поставят сред най-добрите млади състезателки в своята категория.

Мартин Шишеков спечели бронзов медал при класиците в категория до 82 кг. В драматичен двубой срещу представителя на домакините Александру Сафта, Шишеков изоставаше с 2:5, но успя да обърне резултата в своя полза и да тушира своя противник в последните секунди. Състезателят на Локомотив (Пловдив) демонстрира силен дух и тактическа зрялост, които му помогнаха да спечели медала.

България приключи състезанието със златен медал, сребърен медал и седем бронзови отличия. Тези постижения подчертават високото ниво на подготовка и таланта на младите български борци, които продължават да показват отлични резултати на международната сцена. Турнирът "Думитру Пирвулеску и Василе Йорга" в Букурещ беше още една стъпка напред за българските състезатели, които се утвърждават като силни конкуренти в света на борбата.