Успелите

Panda Labs на WWF ще търси и развива устойчивите идеи сред младежите

Още в началото на годината  WWF България ни зарадва със създаването на младежката програма Panda Labs - международна програма и платформа, която ще се фокусира върху решаването на "неотложни проблеми". Главните герои в програмата ще бъдат младежи на възраст между 15 и 25 години. Те ще работят в екипи, а задачите им ще бъдат да предлагат новаторски решения на проблеми в сферата на екологията и обществото.

Темите, по които ще работят, са: бъдещето на отпадъцитебъдещето на храната и бъдещето на мобилността.

Участниците в Panda Labs ще се включват в поредица от събития - обучения, хакатони и мастъркласове, в които ще усвояват нови знания и умения и ще бъдат насърчавани да предлагат идеи и решения на реални проблеми.

Хакатони 

240 участници ще се включат в хакатони, които ще бъдат насочени към откриване на иновативни идеи и решения. По време на тези събития младежите ще откриват едновременно подкрепа и предизвикателства в лицето на бизнеса, науката и неправителствения сектор. Първият хакатон ще се проведе между 19 и 21.02, онлайн. Засега се предвижда, ако ситуацията позволява, следващите да бъдат на живо в София и в Русе.

Линк за регистрация - платформата ще бъде активна до края на януари.

Обучения

Участниците ще преминат и през серия от обучения, "чрез които да формират бъдещия си професионален профил". Уменията, които ще развиват тук младежите, са работа в екип, презентационни умения, както и потапяне в STEM умения за бъдещето (STEM - Science/наука, Technology/технология, Engineering/инженерство, Math/математика).

Мастъркласове

Отборите, които представят най-добрите идеи, ще получат шанса да участват в следващия етап от събития – мастъркласове.

Мастъркласовете са интензивни събития с продължителност една седмица. Включвайки се в тях, участниците ще учат и работят съвместно с експерти от различни сфери на бизнеса и науката.

Най-успешните отбори, тези, които са предложили приложими решения, ще получат финансова подкрепа от WWF и Фондация "Америка за България", за да създадат свой стартъп, който да реализира иновативната идея.

През изминалата 2020 г., WWF България създаде нов отдел, наречен „Образование, иновации и младежка ангажираност“. Целта му е да обучава и овластява млади хора, които да бъдат "застъпници" на българската природа - да подкрепят борбите с климатичните промени, опазване на дивия живот в страната и устойчивото развитие на страната ни. Така се родиха и Panda Labs. Успех по пътя към устойчивото развитие!

Заглавна снимка: trendingtopics.eu

Информация и изображения: wwf.bg

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Нина Ружина

Призванието ми е да съм учител, ако има място, на което се чувствам цяла и пълноценна, това е класната стая. Освен да съм "educator of young people" обичам музиката, планината и спорта. И да пиша. Истински вярвам в силата на думите. И на любовта.

Оставете коментар

0 коментара