Александър Божилов се върна с бронз от Европейската купа по триатлон

17-годишният национал участва още в състезания по дуатлон и акватлон.

Александър Божилов се върна с бронзов медал от Европейската купа по триатлон за младежи в Табор, Чехия. Българинът се изправи срещу 72 атлети от Европа и премина с най-добро трето време състезанието от 750 метра плуване, 20 километра колоездене и 5 километра бягане.

Трасето по триатлон беше завършено от Божилов за 59:01 минути. Надпреварата спечели Залан Хобор от Унгария с време от 58:11 минути. Втори застана Джовани Аруфо от Италия с финал на 58:48 минута.

Българинът участва в предишната Европейска купа, проведена в Изворани, Румъния, където отново завърши трети. Наскоро Александър Божилов представи достойно България и на Световното за младежи по акватлон (плуване и бягане) в Ибиса, Испания. Там завърши на четвърто място.

Александър Божилов сподели:

Миналата година станах държавен шампион при мъжете и като цяло съм най-добрият в момента в България. Акватлонът е комбинация от плуване и бягане като плуването е 1000 метра и бягането – 5 километра.

Александър Божилов е държавен шампион по триатлон. Занимава се със спорта от 5-6 години, като плуването го е привлекло още като 4-годишен. Участва в състезания по триатлон, дуатлон (бягане и колоездене) и акватлон. Александър Божилов е състезател на СКПСТ „Космос“ – София.

Снимки: Instagram профила на Александър Божилов