Антоанета Костадинова със сребро на Европейските игри в Полша

Антоанета Костадинова с отлично представяне на продължаващите Европейски игри в Полша. Тя спечели сребърен медал и с това постижения стана вицешампионка в стрелбата на 25 метра пистолет.

Във финала българката успя да събере сбор от 26 точки и това и отреди второто място, което я раздели от златото на косъм. Само с една точка повече първо място спечели гъркинята Ана Коракаки.

Това е и пети медал за състезателката ни по стрелба от европейски игри. В дебютния форум в Баку през 2015 година тя спечели сребро на 25 метра пистолет. През 2019 година в Минск си тръгна с два бронза – на 10 метра въздушен пистолет и на 25 метра пистолет. Сега вече има и спечелен бронзов медал от Полша в микса на 10 метра и сребърен медал на 25 метра пистолет.

„След вчерашната ми не много добра прецизна стрелба, днес успях да наваксам изоставането и се класирах за финала на 25 м. Среброто отново беше за мен. Страхотен финал си направихме с моята Анна Коракаки! Честито и за бронза на Дорийн, а всички аплодисменти днес са за Нино Салуквадзе, която спечели квота за нейната ДЕСЕТА олимпиада! Респект!!!“, това написа Антоанета Костадинова под пост в нейния Инстаграм профил.

Другата ни представителка Мирослава Минчева се нареди 28-ма в квалификациите с 566 точки.

С отличието на Костадинова България вече има три медала на игрите в Полша, след среброто на Ивет Горанова на карате и бронза Самиел Донков в микса на спортна стрелба на 10 метра пистолет.

В стрелбата с лък Иван Банчев загуби в 1/32-финал от Анти Текониеми (Фин) с 3:7. В груповата фаза на бадминтона при мъжете Димитър Янакиев стартира с победа 2:1 над украинеца Данило Боснюк.