България победи Великобритания на тенис по двойки в Сидни

Още в първия ден на новия отборен турнир ATP cup в Австралия България победи с 2:1 Великобритания.

На двойки Григор Димитров и Александър Лазаров надвиха двама от силните играчи в света - Джейми Мъри и Джо Солзбъри. Григор Димитров и неговият съотборник стигнаха до този успех след резултат 7:6 (5), 6:7 (2), 11:9. Българите спасиха два мачбола в шампионския тайбрек и битката приключи след 3 часа игра, след полунощ местно време на арената в Сидни.

Гришо игра два поредни мача, като първо води битка срещу Даниел Евънс, която продължи два часа и половина и с нея изравни с 1:1. Няколко минути след това той отново излезе на корта. Съотборникът на Димитров - Александър Лазаров, също се представи блестящо.

Тъй като британците са световна сила в тениса, те очакваха да спечелят без особена трудност, но си пролича, че ще имат проблем още при срещата на Камерън Нори срещу Димитър Кузманов - 2:1 сета.

Във финалния сблъсък на двойки Григор Димитров и Александър Лазаров показаха, че имат страхотен синхрон и вяра. Първият сет беше гейм за гейм. Във втория сет братът на Анди Мъри и неговият съекипник стигнаха до пробив, върнат в решителен момент при 4:5, като този път тайбрекът беше за тях.

След грешка на Димитров британците стигнаха до мачбол, но капитанът ни бързо се реабилитира с отличен бекхенд ретур по диагонал. След това се стигна до обрат, мачбол за България и победа след великолепни изяви на Лазаров в последното разиграване - форхенд по правата.

Двамата с Григор направиха мечтан тандем, който, освен че игра технически феноменално, показа непримирим дух, което зарадва българската публика.