Успелите

България с 27 златни медала от Световната купа по кикбокс

Българските състезатели спечелиха 27 златни, 21 сребърни и 40 бронзови медала на Световната купа по кикбокс в Будапеща, Унгария. Страната участва със 136 спортисти, които изиграха 222 срещи и взеха общо 88 медала.

В тежките категории на ринг България се представи отлично, като от 25 мача излъчи 11 носители на Световна купа. Шестима състезатели спечелиха сребро, а осем ще се завърнат с бронзови медали. Най-добро представяне направи Али Юзеир, който спечели Световната купа в категория до 81 кг в стил К-1 с четири победи, всичките постигнати с нокаут.

На татами българските национали завоюваха 15 златни, 14 сребърни и 30 бронзови медала. Теодор Поповски стана носител на две Световни купи в категории до 57 кг и до 63 кг в стил пойнт файтинг. Моника Петкова спечели две титли в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт в категория до 50 кг. Капитанът на националите Кристина Николова завоюва три сребърни медала в категория до 55 кг в три различни стила - пойнт файтинг, лайт контакт и киклайт контакт.

България зае пето място в класирането по медали, като шампиони станаха представителите на домакините от Унгария. Кампанията на Световните купи за тази година ще завърши през септември в Узбекистан.

29-ото издание на Световната купа в Будапеща събра в зала "Bоок Hall" 3336 състезатели от 50 държави.