Български деца се учат на толерантност, лидерство и отговорност
Над 300 български деца се учат на толерантност, лидерство и отговорност в Приключенско-образователна академия.
Посредством интерактивни игри и физически активности програмата „Забавно лято, грижовна есен“, дело на фондация BCause и Народно читалище „Бъдеще сега“, се стреми да изгради у подрастващите умения като отговорност, разбирателство, опазване на околната среда и личностно развитие.
През месец август в дванадесет населени места из цяла България повече от 300 деца, разделени в 16 екипа, ще посетят различните занимания, предназначени за съответната възрастова група. Седмици преди старта на новата учебна година младежите ще бъдат разпределени в две групи, като малчуганите до четвърти клас ще се учат, докато се забавляват с дейности, подходящи за тяхната възраст, а по-големите ще бъдат насочени към изграждането на лидерски качества, самооценка, взимане на важни решения и презентационни умения.
Това е второто издание на Приключенско-образователната академия. Миналата година програмата събира над 120 деца от селата Сатовча, Вълкосел и Кочан. Сега желаещите да се развият като интелигентни, толерантни личности са два пъти повече, което се дължи на впечатляващите резултати, постигнати от треньорите и педагозите, работещи с децата.
Всички участници си тръгват с нов поглед към тяхното личностно развитие и отношение към природата... Чрез методи и ролеви игри децата имат възможност да развиват своите таланти, да повярват в себе си и да надградят това, което са научили в училище през годината. Образованието има нужда от външна професионална подкрепа, за да постига повече с децата, а те могат много повече, от това, което си мислим.
В академията децата се радват на липсата на оценки, наказания и отсъствия, което ги предразполага да се отпуснат и да преоткрият себе си, без подобни стресиращи фактори. Освен това се отделя и специално време за работа с родители и близки на малките академици.
Накрая на лятното обучение младите ентусиасти ще получат сертификат за участие, но по-важното е, че ще могат да споделят придобитите знания със своите връстници и да събудят у тях интереса към изграждане на добродетели и етика към околната среда.