Бронз за гимнастичката Боряна Калейн във Франция

Българската гимнастичка Боряна Калейн спечели бронзов медал във финала на бухалки на силния международен турнир в Корбей Есон, Франция.

Калейн изигра страхотно своето съчетание и получи оценка от 17.450т. Златния медал спечели Анна Ризатдинова от Украйна, а среброто завоюва Марина Дурунда от Азербайджан.

На топка Боряна Калейн се нареди на шесто място с оценка от 16.983т. Ерика Зафирова се класира на четвърто място на топка с оценка от 17.133.

В многобоя вчера Ерика Зафирова се завоюва 7-мо място, а Боряна Калейн е 10-та.

В отборното класиране Ерика Зафирова и Боряна Калейн се наредиха на 4-то място. Първи са представителките на Беларус, сребърните медали спечели отборът на Азербайджан, а бронзът отиде при фаворитките от Русия, след като допуснаха грешки.

При състезанието при девойките, в турнира дебютира Биляна Писова, която се класира на 10-то място в многобоя.

Българският ансамбъл показа демонстративно композициите си, като в двете съчетания участваха резервните гимнастички Любомира Казанова и Снежана Дечева. Михаела Маевска също беше във Франция, но подкрепяше състава само морално. Възстановяването на капитанката протича отлично и ще можем да видим ансамбъла в пълен състав на световната купа в София на 29 май в Арена Армеец.