Бронзов медал за България от Европейската купа по самбо в Беларус

Иван Хърков бе отличен с бронзов медал по време на Европейската купа по самбо в Минск, Беларус. Българският състезател бе единственият представител за страната ни на турнира, където се представи отлично в категория до 79 килограма при мъжете. В надпреварата участваха 140 самбисти от 11 държави.

Въпреки оспорваната надпревара и стартиране със загуба от грузинеца Бесариони Берулава Иван Хърков се представи на ниво по време на репешажите и така България завърши на осмо място в крайното отборно класиране.

Голямата победа бе спечелена от руснака Тимур Дюсенов, а на второ място се класира Михаил Кухаренка от Беларус.

Източник: Boec.bg

През март 2021 г., по време на Държавния личен отборен шампионат по самбо за мъже, жени и бойно самбо в зала “Арена Асерел”, Иван Хърков успя да спечели шампионска титла на България за седма поредна година.

През август 2021 г. българският състезател по самбо спечели трето място на ежегодна надпревара за Купата на президента на ФИАС в Санкт Петербург, Русия. Страната ни бе представена от трима спортисти – Радослав Марков (64 кг), Ангел Ангелов (71 кг) и Иван Хърков (79 кг), като първите двама участници загубиха откриващите срещи. Хърков също загуби първата си среща, но впоследствие бе изтеглен на репешаж, където победи представител на САЩ и така спечели бронзово отличие.

Източник на корица: Top Sport