Български сабльори спечелиха три медала на европейската купа в Испания

Европейската купа за деца до 14 години и Откритият шампионат на Испания за деца до 15 години се проведоха на 23 и 24 април в Барселона.

Дария Анастасова се класира на престижната втора позиция при момичетата на Европейската купа, нареждайки се след победителката Ева Вентура Хоркева. Димитър Райкин и Тодор Стойчев си поделиха третото място при момчетата. В Открития шампионат за купата на Испания до 15 години Нанкински се класира на почетната 5 позиция, следван от Стефан Рохас.

Младите фехтовачи са участници в новия проект за финансиране на успешни и талантливи надежди в този спорт. Програмата субсидира участията на деца в категорията до 15 години в турнири и лагери в страната и чужбина.

Само преди месец двама български сабльори спечелиха първите две места на European Fencing Cup.

Очакваме представянето на  младите ни спортисти на състезанието в Нови Сад на 7 и 8 май 2016 г.