Чудесната седмица на Гришо на турнира в Ротердам завърши със загуба от Маестро Федерер

Целият финален мач мина под доминацията на големия тенисист, но и Димитров не успя да разгърне пълния си потенциал, тъй като бе измъчван от физически проблеми.

С резултат 2:6, 2:6 за по-малко от час Роджър Федерер победи Григор Димитров и спечели трета титла в Ротердам и 97-а в кариерата си. Рекордьорът в "Големия шлем" предаде седми открит урок на нашето момче, което досега няма победа над именития си съперник.

Димитров започна стабилно мача, като до средата на първия сет играеше наравно с Федерер. Във втория обаче си личеше, че Гришо изпитва сериозни болки, най-вероятно в глезена или в коляното. Преди седмица хасковлията пропусна турнира в София именно заради травма, свързана с рамото.

Турнирът до финала бе невероятен за нашето момче, което за пръв път в кариерата стигна до този етап в надпреварата в Ротердам, а след победата над Андрей Рубльов на четвъртфинала спечели достатъчно точки, за да се върне отново на четвъртото място в световната ранглиста.

След седмица за Гришо предстои участие в Дубай на турнир от серията ATP 500, където е и водач в схемата.