Две наши гимнастички спечелиха общо 7 медала на Световната купа в Атина

Елвира Краснобаева и Ева Брезалиева бяха звездите на Световната купа по художествена гимнастика в Атина, където спечелиха общо седем медала - 2 златни, 3 сребърни и 2 бронзови. Елвира се нареди на първо място в многобоя, освен това спечели и злато на обръч и сребро на бухалки и лента. Ева, от своя страна, бе втора в многобоя, трета на топка и на бухалки.

Ансамбълът с Магдалина, София, Камелия, Рейчъл и Маргарита застана на пето място в многобоя и на шесто позиция във финала с три ленти и две топки. Въпреки техния труд, грешки им попречиха да бъдат в по-горните класации. Това бе първият финал за българския отбор за 2024 година, след като не успяха да се класират за финала с пет обръча. 16-годишната Краснобаева направи своя официален дебют на Световната купа и с впечатляващите си умения спечели първото място в многобоя с 131.100 точки. Ева бе втора в състезанието с 130.350 точки,а трето място заето от Алина Харнаско.

Нашите гимнастички успяха да се класират на седем от осемте възможни финала и показаха висок клас и талант пред световната публика.