Габриела и Стефани Стоеви донесоха златен медал за България от Европейските игри в Полша

Сестрите записаха 6 от 6 победи.

Габриела и Стефани Стоеви спечелиха злато за България на Европейските игри в Полша. Стоеви са печелили и преди турнира по бадминтон на Европейските игри. Българките победиха представителки на Русия на дебютното издание на турнира през 2015 година в Баку, Азербайджан.

Във финала на турнира по бадминтон сестрите победиха с 2:0 Дебора Джиле и Шерил Зайнен от Нидерландия. Стоеви бяха категорични в първия гейм, поведоха с 14:3 и завършиха с 21:7. Във втората част българките водиха с малка разлика до средата, като спечелиха с 21:17. Това беше шеста поредна победа от шест мача за Габриела и Стефани Стоеви.

Предишните им мачове също бяха успешни. В късната сесия от груповата фаза Стоеви спечелиха срещу естонките Маран и Руутел с 2:0 (21:15, 21:12). Следващият мач беше срещу Кристенсен и Хонг от Норвегия, където българките записаха убедителна победа с 2:0 (21:2, 21:7). Сестрите се изправиха в четвъртфинален мач срещу испанките Азурменди и Коралес. Там спечелиха с 2:0 (21:14, 21:14). Габриела и Стефани се класираха за финал след тежък мач. Те се изправиха срещу Ламбер и Тран от Франция, обърнаха резултата и взеха победата с 2:1 (17:21, 21:14, 21:12).

Стоеви донесоха третия златен медал за България от Европейските игри в Полша.

Снимки: БОК, Любомир Асенов - LAP.bg