Успелите

Гейм, сет, мач! Невероятен Гришо с една от най-големите победи в кариерата си!

Най-добрият български тенисист разгроми белгиеца Давид Гофен с 6-0, 6-2 във втория мач от група "Пийт Сампрас" на Турнира АТР в Лондон, с което достигна 1/2 финала, като само той и Роджър Федерер са подсигурили мястото си на последната пряка до големия финал.

След като Доминик Тийм, който е четвърти в света, стана жертва на ракетата на Григор Димитров в понеделник, днес дойде реда на Давид Гофен, който има лоши спомени от талантливия ни тенисист от турнира в София в началото на година, където бе победен от Гришо на финала.

Още преди започването на мача АТР публикува статистика, че вторият сервиз на Григор печели най-голям процент точки в "дюс корта"(дясната страна от половината на всеки играч), което го прави изключително труден за посрещане, особено от Гофен, чийто форхенд не е силната му страна.

Първият сет завърши след 27 минути игра и разнообразни удари на българина, който не остави възможност на опонента си да разиграва и го принуди да завърши последния гейм с 13 непредизвикани грешки, а Гришо затвърди преднината си и заключи сета с безмилостен форхенд-уинър по правата.

Днес исках просто да изляза и да се състезавам. Радостен съм, че спечелих.

Втората част на мача започна с ас на нашия тенисист и нови неспасяеми удари към половината на Гофен, чиято припряност и несигурност отново доведоха до много грешки. Красивите разигравания на Григор му осигуриха преднина с 3:0 над номер 8 в световната ранглиста.

Гофен отбеляза проблясък в играта си като върна два гейма и резултатът стана 4:2. Но нашето момче запази самообладание, спечели гейма на своя начален удар и завърши поредното вълнуващо разиграване с нов форхенд-уинър, с който затвори мача след 1 час и 14 минути игра.

Има дни като този. Работя точно за тези дни.

На Григор му предстои мач с Александър Зверев или с Джак Сок, които се борят за второто място в група "Борис Бекер".

Освен всичко друго, нашето момче спечели нови 200 точки, с които се доближи още повече до новия връх в кариерата си - 4-тото място в света!