Гимнастичките ни донесоха 11 медала от Международния турнир по художествена гимнастика в Гърция

Българските гимнастички успяха да спечелят 5 златни, 4 сребърни и 2 бронзови медала по време на Международния турнир по художествена гимнастика "Афродита къп" при жените и при девойките в Атина, Гърция.

Източник: Gong

Това беше първо състезание за българските представителки по новия правилник, според който оценката за артистичност влиза в общата оценка на всяко изпълнение.

На първо място се класира Стилияна Николова, която спечели златните отличия на обръч (31.550 точки), топка (30.550 точни) и лента (31.767 точки).

Източник: Българска федерация художествена гимнастика

Магдалина Миневска спечели второто място в многобоя със злато на бухалки (30.217), сребро на обръч (30.300 точки) и на лента (31.300), докато на третото място в многобоя остана Радина Томова. Гимнастичката спечели сребърен медал на топка с оценка 30.550 точки, но за съжаление, тя остана осма на бухалки след допусната грешка.

Дара Стоянова се класира на трето място при девойките на финала с оценки от обръч 27.400 точки. Резултатите на младата гимнастичка от топка и лента ѝ отредиха шестото и осмото място, докато нейната съотборничка Елвира Краснобаева завърши осма на бухалки.

"Като за първо състезание, мисля че се представих добре, разбира се, мога да покажа много повече! Ще продължавам за работя много, за да постигам още по-добри резултати. Треньорките ми казаха че съм изпълнила задачите, които ми бяха дали, има още много работа и върху упражненията с тяло. За първи път участвам на толкова голямо състезание и то по новия правилник, харесва ми много повече отпреди, защото мога да покажа повече артистичност и да танцувам на килима" - сподели Дара Стоянова в публикация на Facebook страницата на Българска федерация по художествена гимнастика.

След края на турнира бяха организирани две награждавания - за родените през 2008 и през 2009 г, а протоколите са за общото класиране, както и финалистките са класиралите се на първите осем места на всеки уред, родени 2008 и 2009 година. На всеки финал участва по една гимнастичка от държава.

Следващия уикенд в Атина предстои първата за сезона Световна купа по художествена гимнастика, където България ще бъде представена от Татяна Воложанина и Ева Брезалиева.

Източник на корица: Българска федерация художествена гимнастика