Икономически университет - Варна попадна в престижна рейтингова класация
Икономическият университет във Варна се нареди сред най-добрите на международното образователно пространство, като се класира като институция и с отделни първични звена в престижната класация на U-Multirank за 2017 г.
Университетът е бил един от най-добрите по показатели като: процент дипломирани бакалаври, процент дипломирани студенти за стандартен срок на обучение, стратегически партньорства и студентска мобилност.
Силно е представянето на учебното заведение в готовия рейтинг в категория „Партньорства за приложни знания“, където е сред първите 200 университета в света като изпреварва българските висши като РУ„А. Кънчев”, който заема 226-то място и СУ „Св.Климент Охридски” на 235-то място.
Усърдна работа във всички звена като повишаване качеството на обучение, разширяване на възможностите на студентите да участват в програми за мобилност и допълнително изграждане на мрежата от академични партньори са едни от важните дейности на ИУ-Варна.
Благодарение на активно поддържаните ни договорни отношения с над 140 бизнес и браншови организации както от страната, така и от чужбина, студентите се запознават с интернационалната дейност на множество организации и осъществяват практики в световни компании (и чрез специално разработената платформа UEBN).
Част от катедрите в ИУ-Варна се класират в групата на най-добрите университети по отношение на интернационална ориентация на предлаганите магистърски програми. Друга част се представят отлично по отношение на академичен състав с докторски степени, оценки на студентите за полученото образование и преминати студентски стажове.
Престижната рейтинговата система U-Multirank е нова, ориентирана към потребителите, световна класация на университетите и колежите, която обхваща множество аспекти на висшето образование като: научни изследвания, преподаване и учене, международна насоченост, трансфер на знания и регионална значимост.
Тазгодишното четвърто издание на независимата класация, подкрепяна от Европейския съюз, включва 1500 университета от 99 държави и проучва мнението на над 100 000 студенти. Това позволява да се демонстрира комплексното представяне на висшите училища и техният потенциал да допринасят за растеж и повече работни места.