Успелите

Инна Бояджиева - с BBU ще развиваме бизнес умовете на България

Инна Бояджиева е един от създателите на BBU Srartup School – напълно иновативна програма по бизнес и предприемачество в Нов Български Университет, която е насочена към младите хора и техния динамичен начин на живот. Инна е на 26 г., магистър по право, неуморно рекламира България пред всеки чужд партньор, с който има възможност да говори и вярва, че тъкмо младите хора могат с тяхната креативност и енергия  да направят светът едно по-добро място за всички нас. 

Защо бизнес училище в България?

BBU e фондация, която създадохме през юни 2015, с цел да развиваме и стимулираме желанието на хората да създават бизнес в България. Заедно с Нов български университет, организирахме 9-месечна програмa. Първоначалната идея, която ни води и днес, е да дадем шанс на всички, които до момента не са успели да създадат собствен бизнес у нас, да го направят. Участниците ще получат необходимата теоретична подготовка, доказано бизнес ноу-хау от нашите ментори, време за работа по реалните бизнес идеи, широка мрежа от контакти и срещи с инвеститори.

Това ще е двустранен процес, той ще тече през цялото време – компаниите ще имат постоянен контакт с участниците и ще споделят обратна връзка за тяхната работа и качества, които притежават или трябва да бъдат развити.

Формата на обучение в BBU Startup School, която започва от ноември, е целодневна и присъствена. Нашият първи урок е именно отдаденост! От понеделник до четвъртък ще редуваме теория, съвети от хората в бизнеса и работа по проектите.

Така отговаряме на нуждите на младите хора и на тяхната динамика. Те искат да живеят днес, да се научат да създават, да приемат провалите и да продължават с нови сили утре. И нещо много, много важно - така страната ни ще стане по-привлекателно място за бизнес, добра дестинация за инвестиране, технологичен хъб на Европа.

Кой може да кандидатства и какви са условията, таксите?

Хора с идеи, вие сте! В програмата могат да кандидатстват САМО тези от вас, които са готови да работят 24/7 за постигането на своите цели.

А сега сериозно - апликационната форма отваря на 24 август, записването е до 14 ноември.

Ние вече нямаме търпение - очакваме онези от вас, които копнеят да създават, да творят бизнес. Хора, които не се крият от работа, хора, които не се страхуват да споделят своите идеи с другите, хора, които са усмихнати и вярват в доброто, в приказките и искат да променят света!

И още няколко условия - може да кандидатства всеки, навършил 18 г., притежаващ средно или висше образование. Всички кандидатстват по един и същи начин. Описват своите идеи и отговарят на няколко допълнителни въпроси, които да пояснят идеята им. Всички апликации ще бъдат прегледани от жури, одобрените ще бъдат поканени на интервю и психологически тест, с който целим да добием представа за профила на хората, които ще бъдат приети в програмата.

Успешно представилите се кандидати ще бъдат поканени, за да се присъединят към пилотния брой на BBU Startup School, който стартира на 28 Ноември 2016 година.

Програмата има основна такса в размер на 3000 лв.

Апликационният прозорец отваря на 24 Август, когато ще бъдат публикувани и всички подробности относно програмата в наши уеб сайт – bbu.bg.

Спомена думата „отдаденост“. Колко трудно е екип от млади хора да започне подобна инициатива и да бъде изцяло отдаден на тази мечта, превърнала се в реалност? Имаше ли подводни камъни?

„Пътуването от хиляди мили започва с една единствена крачка". Така, че не е трудно да започнеш. Не е трудно да напуснеш работа, да загърбиш личния си живот и да се впуснеш в това да сбъдваш една цел. Трудното обаче е, че когато правиш нещо различно и ново, се сблъскваш със страха на хората от него и желанието им да заложат на сигурното, което е удобно.

Когато започваш с идеята, че всичко ще стане супер бързо и точно заради това продължаваш напред.

Освен теб, кои са другите млади умове зад проекта?

Зад BBU стоят съвместните усилия на трима души – заедно с мен са Людмил Васев и Костас Пагидас. Заедно с нас е и екипът, с който работим в Нов български университет начело с Христо Чукурлиев и Мария Тумбева от Факултета за дистанционно, електронно и продължаващо обучение.

Коя е твоята работа мечта?

Моята работа мечта е моята работа, разбира се. Няма нищо по-хубаво от това да превръщаш мечтите си в цели, а целите си в реалност. И аз самата имам много нови идеи, които се надявам да мога да реализирам съвсем скоро. Съветвам винаги хората в обкръжението ми да следват мечтите си и да се борят. Не винаги нещата се получават, но поне трябва да дадеш всичко от себе си, за да не съжаляваш в бъдеще.

Чувстваш ли се успяла? Кога ще наречеш проекта BBU успешен?

Точно, защото имам нови и нови мечти и цели, не мога да кажа, че се чувствам успяла. BBU Stratup School е дългосрочен проект. Може би след 5 години, когато видим развитието на хората, минали през няколко цикъла от програмата, ще кажа, че е успешен проект.

Тогава и аз ще съм истински успяла!


Не се колебайте да ни изпращате предложения за интервюта в различните ни категории на contacts@uspelite.com. Включете имената на човека, който предлагате за интервю, кратко негово представяне и начин за връзка под формата на e-mail адрес/акаунт в социалните мрежи и/или телефонен номер.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Неда Василева

Обичам добрите новини, различните гледни точки и пътя към откриване на вдъхновението. Обичам да мисля, че промяната сме самите ние.

Оставете коментар

0 коментара