Успелите

Йосиф Миладинов взе квота за Олимпиадата в Париж 2024

Плувецът успя да покрие норматив "А", а след това взе и 14-о място на Световното първенство по водни спортове.

Йосиф Миладинов е с квота за Олимпиадата в Париж догодина и 14 място на 100 метра бътерфлай при мъжете на Световното първенство по водни спортове, което се проведе във Фукуока, Япония. Той плува на два полуфинала в турнира.

България се записа с 4 полуфинала на Световното във Фукуока. Заслуги имат Габриела Георгиева (13 позиция на 200 метра гръб), Любомир Епитропов (15 позиция на 200 метра бруст) и Йосиф Миладинов, който плува два пъти – 50 и 100 метра бътерфлай. Миладинов завърши на 7 позиция в полуфиналната серия и направи време от 51.84 секунди, което го остави на 14 място в крайното класиране. Представянето на атлета в сериите беше достатъчно – 51.47 секунди, за да покрие норматив „А“ за Олимпиадата в Париж 2024. Плувецът завърши на 16 място на 50 метра бътерфлай и на 14 място на 100 метра бътерфлай.

Йосиф Миладинов коментира състезанието с думите:

Доволен съм от себе си. За мен една от основните цели беше да си покрия норматива за Олимпиадата. Направих го, но класирането не се получи много добре. Също и полуфинала, но ще работим. На финала имаше седем души под 50 секунди, което беше впечатляващо и не бях виждал никога. Конкуренцията беше наистина жестока.

Снимки: @magicpbk