Как един студент доказа на света, че 2017-а бе добра година?
20-годишният Джейкъб Аткинс знае, че не може да пребори чудовището на лошите новини, които по правило се разпространяват бързо и достигат до всеки, но се опитва поне да го зашемети с удара на меча на позитивните и да освободи за малко хората от плена му. И успява да го направи... чрез туитове.
Джейкъб, студент по биология в университета в Айова, винаги отделя време, за да прочете последните новини от Америка и света, но и той, както много хора, забелязва тенденцията към издигане на негативното на пиедестал. Разбира се, това не му харесва и смята, че трябва да покаже и докаже, че добро има и се заема със задачата да публикува около дузина позитивни новини и факти от изминаващата 2017-та година в профила си в Туитър.
Conservationists agreed to plant 73 million trees over the next 6 years in the Amazon rainforest. New Zealand’s next prime minster wants to plant 100 million trees next year. pic.twitter.com/VkrPiun0Hx
— Jacob Atkins (@atkins_jacob1) 21 декември 2017 г.
Знаехте ли, че популацията на медоносната пчела се е увеличила с 27%, както и че е открит инсектицид, който не ги унищожава? А че прекрасният снежен леопард вече не е застрашен от изчезване, а някои части от Големия бариерен риф могат да бъдат възстановени? Освен това процентът на детския труд е намалял наполовина, а СПИН вече не е основният бич в Африка.
Благодарение на Джейкъб научихме за различни вдъхновяващи инициативи като например как в Лексингтън Кентъки глобите за паркиране се плащат чрез даряване на консервирани храни в местните хранителни банки или за мащабните залесителни кампании в Амазония и Нова Зеландия, както и за аржентинската компания за обувки, създаваща продуктите си от рециклирани гуми и даваща работа само на жени от бедните райони.
И познайте - нивото на престъпност в Америка е спаднало с почти 3%! Дано все пак доброто да не вземе хляба от ръцете на криминолозите.
Глашатаят на позитивните събития за 2017-а завършва Туитър-емисията си със снимка на една чудесна новопоявила се традиция в неговия университет: след първата четвърт на всеки футболен мач публиката на стадиона се изправя и маха на пациентите в детската болница на отсрещната улица.