Кои са българите в Топ 10 на световната ранглиста по бокс?

Българските боксьори пълнят класациите за най-добри в света.

България отново се гордее със своите спортисти. Боксът винаги е бил ценен спорт у нас, с големи имена, които се доказват на световни терени. Топ 10 на световната ранглиста по бокс откроява 6 позиции за българи в различните категории. Сред тях има трима мъже и три жени, които от години носят на България куп медали.

Ергюнал Себахтин

Ергюнал Себахтин заема трета позиция в категория до 48 килограма. Той се класира пети на Световното първенство в Ташкент, а лидер стана европейският шампион – Сахил Алахвердови от Грузия.

Хавиер Ибаниес Диас

Хавиер Ибаниес Диас е четвърти в категория до 57 килограма. Първото място държи казахстанецът Серик Темирджанов, спечелил сребро на световното.

Рами Киуан

В категория до 75 килограма също откриваме българин – Рами Киуан. Националът ни е на седмата позиция, а лидер е италианецът Салваторе Каваяро.

Севда Асенова

Севда Асенова взе второто място при 48-килограмовите. Пред нея е само бронзовата медалистка от световното в Ню Делхи – Алуа Балкибекова от Казахстан.

Светлана Каменова

Светлана Каменова е на четвърто място при 57-килограмовите. Първа остава шампионката в Ню Делхи – Ирма Теста от Италия.

Станимира Петрова

Станимира Петрова е осма в категория до 54 килограма. Първото място зае казахстанката Жаина Шекербекова.