Лора Христова взе 3 златни медала от световното по летен биатлон

Тя стана най-титулуваната млада биатлонистка на това първенство.

Лора Христова спечели 3 златни медала за България на Световното по летен биатлон в словашкия център Брезно-Осърбле. Тя взе три отличия от три старта, а България завърши на първо място в класирането по медали в това първенство.

Първата ни биатлонистка спечели суперспринта по 7.5-километровата дистанция, като финишира за време от 24:33.8 мин. Два дни по-късно Лора премина през спринта на 6 километра за 17:00.6 минути. В тази дисциплина България стана и трета, като Валентина Димитрова успя да завърши за 17:45.9 минути. Лора Христова взе третия си златен медал в преследването при девойките с време от 28:24.3 мин. Биатлонистката коментира представянето си с думите:

Тренирах усилено преди това състезание и се надявах на резултати, разбира се, но не съм очаквала три златни медала. Определено има над какво да работя – над стрелбата ми от положение прав, защото там правя повече грешки, но като цяло не мога да кажа, че стрелбата е по-важно или бягането е по-важно, двете вървят ръка за ръка и са важни компоненти. Не мисля, че може да се получи без едното.

Лора Христова грабна бронза в суперспринта в миналогодишното издание на световното по летен биатлон. Преди това заедно с Валентина Димитрова и Стефани Йолова качиха България на трета позиция при щафетите от младежкото световно в Солт Лейк Сити, САЩ.

Лора Христова е тренирана от Цветан Цочев и Момчил Кинов.