Мария Оряшкова за 4-ти път световен шампион по самбо

Мария Оряшкова спечели четвърта световна титла по самбо. Българската състезателка успя по категоричен начин да спечели при жените в категория до 80 кг спортно самбо на шампионата в София.

Многократната европейска шампионка се класира на финала след две победи над кубинка и украинка, а златото спечели след победа с 1:0 точки на финала над представителката на Беларус Светлана Тимашенка. Той бе повторение на решаващата среща от 2006 г. отново между двете съпернички.

Българите спечелиха общо три медала от втория ден на световното първенство по самбо в София - 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов. В бойното самбо Веселин Иванов не успя да вземе втора световна титла и остана със сребърния медал в категория до 62 кг. Във финала той отстъпи по точки от руснака Рустам Талдиев. Мартин Маринков спечели бронзов медал при най-тежките категория над 100 кг Успехът му дойде след победа срещу латвиеца Ейминатас Ваикасас.

С това след двата дни от първенството България вече има златен, два сребърни и четири бронзови медала. Първенството продължава и утре в столичната зала „Арена Армеец”.