Медали за българските мажоретки от Европейското първенство в Пловдив

Мажоретните състави от шуменския спортен клуб „Ритмика“ спечелиха два сребърни медала от Европейското първенство по мажоретни спортни дисциплини, което се проведе от 5 до 8 октомври в Пловдив.

Шуменските момичета за пореден път доказаха, че добри в това, което правят и неслучайно част от тях са в националния отбор на България. Те станаха вицешампионки в категория „Batonflag Team juvenile“ (Батон флаг) във възрастовата група от 12 до 14 години и в категория „Traditional Majorettes Corps“ (Традиционал корпус) във възрастова групата от 14 до 17 години.

"Състезанието беше много силно. За съжаление, България все още няма съдия, който да се включи при оценяването на изпълненията на такъв форум", коментира пред БТА треньорът на клуба Мариола Спасова.

В оспорването състезание взеха участие и други български състави. Мажоретките от Велико Търново са завоювали второ място в дисциплината "ексибишън корпус" при най-малките, до 12 години, а съставът от Свиленград спечели сребро и бронз. Съставът на Прима (Нови пазар) спечели бронзови медали в дисциплината "параден корпус" при девойките.

Европейското първенство по мажоретни спортни дисциплини и батон туърлинг се организира от NBTA Europe. България за първи път е домакин на високия спортен форум. Той се проведе в спортна зала “Колодрум” в Пловдив и в него взеха участие 1240 състезатели от 16 държави в Европа.