Успелите

Над 10 медала спечелиха българските гимнастички в Испания

Комплект от над 10 медала спечелиха българските гимнастички от турнира “Гран При” и Международен турнир "Андалусия къп” по художествена гимнастика в Марбея, Испания. "Успелите" обобщават:

"Гранд При" турнир по художествена гимнастика

Първите три места в многобоя на състезанието от веригата Гран При по художествена гимнастика в Марбея бяха спечелени от българските грации - Ева Брезалиева спечели първото място, а нейни подгласнички бяха Боряна Калейн и Стилияна Николова.

Източник: Gong

Брезалиева представи изключително уверено и четирите си съчетания и събра сбор от 124.500 точки (обръч - 32.200 точки, топка - 30.850 точки, бухалки - 30.950 точки и лента - 29.950).

Източник: БНР

За втората българска представителка Боряна Калейн това бе първото състезание за годината. Въпреки допуснатите грешки в изпълненията с бухалки и с топка, Боряна бе оценена с висока оценка за артистичност в съчетанието си на лента, поставено на песента "Излел е Дельо хайдутин". Европейската вицешамионка за миналата година събра сбор от 119.800 точки (обръч - 30.550 точки, топка - 29.350 точки, бухалки - 28.400 точки и лента - 31.500), с който си осигури второто място.

Бронзовият медал със сбор от 118.350 точки (обръч - 31.350 точки, топка - 29.400 точки, бухалки - 31.600 точки и лента - 26.000) стана притежание на Стилиана Николова, която се представи изключително силно. Грешките в изпълнението с топка и с лента обаче я лишиха от по-предно класиране.

По време на финалите на отделните уреди при жените Ева Брезалиева, Боряна Калейн и Стилияна Николова донесоха общо три златни и четири сребърни медала от турнира “Гран При” в Испания.

Ансамбълът (жени) бе в състав от Вая Драганова, Женина Трашлиева, Елена Георгиева, Петя Борисова и Биляна Везирска (София Иванова в смесеното съчетание) с треньори Весела Димитрова, Михаела Маевска и Ясена Стойнева също взеха участие в турнира, но игра демонстративно.

Гимнастичките Ева Брезалиева, Боряна Калейн и Стилияна Николова представяха страната ни в тази оспорвана надпревара и въпреки допуснатите грешки, които все още не са отработили напълно предвид промените заради новия правилник, те бяха високо отличени по време на своите съчетания.

Източник: Анна Недкова

Стилияна Николова стана първа на обръч с 32.500 точки, първа на бухалки с 29.750 точки и втора на топка с 28.450.

Ева Брезалиева стана спечели златния медал на лента с 29.000 точки, бе отличена на второ място на обръч с 30.800 и на бухалки с 28.100 точки. В надпреварата в съчетанието с топка Ева остана на четвърта позиция с 27.800 точки, след като имаше излизане на уреда извън терена.

Боряна Калейн участва само на финала на лента, откъдето спечели сребърен медал с оценка 27.350 точки, поради допусната грешка.

Световната купа по художествена гимнастика в Гърция

“Успелите” припомнят как преди няколко дни Eва Брезалиева спечели бронзов медал във финала на лента от Световната купа по художествена гимнастика в Гърция. Повече за събитието може да прочетете ТУК.

Международен турнир "Андалусия къп”

По време на Международен турнир "Андалусия къп” по художествена гимнастика състезателките Елвира Краснобаева и Дара Стоянова донесоха още шест отличия за страната.

Елвира Краснобаева бе отличена на първо място в многобоя, а Дара Стоянова спечели бронзовия медал. Елвира спечели златен медал от съчетанията си на топка и лента, бронзов медал получи от бухалки.

Дара Стоянова бе отличена със златен медал на бухалки и се класира четвърта на лента и шеста на обръч.

Многобоят на девойките на този турнир се сформираше от оценките на 3 изиграни уреда, като Краснобаева игра топка, бухалки и лента, а Стоянова - обръч, бухалки и лента.

Предстоящи състезания за гимнастичките са Международният турнир "София къп", който ще се проведе от 1 до 3 април и Световната купа в София от 8 до 10 април.

Източник на корица: Българска федерация художествена гимнастика