Националният ни отбор по спортен риболов грабна световното злато

Българските риболовци се представиха отлично както в отборното класиране, така и в индивидуалната надпревара.

Българи станаха световни шампион по спортен риболов на пъстърва с изкуствени примамки. Националният отбор на България победи в надпревара с още 16 отбора.

България взе златни медали в отборното класиране. Още повече, в индивидуалната надпревара първи, втори и четвърти отново станаха българи – Тодор Костадинов, световен шампион, зад него се нарежда Люси Дремалов, а след италианеца Давид Недрони се класира и Георги Гетов, капитан на родния национален отбор. Българите впечатлиха в риболова на балканска пъстърва с блесна, воблер и силикон. В първия състезателен ден националите уловиха 146 риби, с което оглавиха класирането, а през втория манш затвърдиха разликата с конкуренцията от другите 16 държави.

Световното първенство се проведе на река Въча, близо до Девин. Водният басейн беше разделен на сектори, а гостите на събитието се насладиха на много динамика и обрати. Уго Клаудио Матеоли, президент на световната федерация по спортен риболов, присъстваше на състезанието, а към похвалата си по време на церемонията по награждаване в Девин добави:

Бил съм на 6 световни първенства във вашия град и винаги са се получавали много силни състезания. Сега бяха уловени над 3500 пъстърви, което е внушителен резултат.

Световният шампион – Тодор Костадинов, успя да прибави към актива си в последния момент от индивидуалното състезание 2 пъстърви, които му донесоха победата. По време на надпреварата българите успяха да уловят общо 368 пъстърви, повече от всички отбори.