Успелите

Нелеп инцидент с окото на Гофен прати Гришо на финал в Ротердам (ВИДЕО)

Мачът приключи след контузия на белгиеца при резултат в полза на Димитров, чийто най-вероятен съперник за финала е Роджър Федерер.

Точно година след единствената победа на Давид Гофен над Григор Димитров на четвъртфинален двубой в Ротердам, двамата чести съперници се срещнаха на полуфинала на същия турнир за седмия мач помежду си, който приключи с победа за българския тенисист. Гришо взе първия сет при резултат 6:3 и изключително оспорван последен гейм, продължил близо четвърт час. Във втория сет Гофен спечели своето подаване, като не позволи на Димитров да запише актив.

В едно от разиграванията обаче белгиеца удари окото си при едно стоп-воле. Последва прекъсване на мача, а Гофен бе отведен в медицинската стая. В последствие стана ясно, че няма да има възможност да продължи двубоя, записвайки шесто поражение срещу Димитров.

Разбира се, нашето момче отново прояви спортсменство и веднага се отзова на помощ на своя опонент. Вижте контузията в окото на Гофен и реакцията на българина.