Нови успехи в българския бокс! Европейска титла за България и златен медал

Отново успехи за българския спорт и на Европейското първенство по бокс, което се състоя в румънския град Търгу Жиу.  Двамата български спортисти Мелис Йонузова и Даниел Асенов представиха достойно страната ни в нелеката надпревара. Българският национал Даниел Асенов спечели петата си европейска титла по бокс. Мелис Йонузова също спечели злато.

В категорията до 52 килограма до 22 г., Асенов надделя на финала с 5:0 над испанеца Габриел Ескобар Маскуняно.

Мелис Йонузова спечели финала в категорията до 69 килограма за жени и мъже до 22 години след победа с пълно съдийско единодушие срещу полякинята Наталия Марчиковска. 19-годишната Йонузова имаше превъзходство през цялата среща, като в третия рунд след серия от добри удари дори прати съперничката си в нокдаун.

На финала тя не остави никакви шансове на полякинята Наталия Марчиковска, която е бронзова медалистка от световното за девойки в Индия миналата година, но при 75-килограмовите.

На финала Тайсъна победи Габриел Ескобар Маскунано с 5:0 съдийски гласа.

Двамата българи имат заслуги и от предходни години. През 2013 г. Даниел за пръв път стана шампион на Европа, но при юношите в кат. до 49 кг в Анапа (Рус). През 2015 г. той триумфира при мъжете в кат. до 52 кг на първенството в Самоков.

През 2017-а освен титлата от Браила до 22 г., Асенов спечели и тази при мъжете от шампионата в Харков (Укр). Сега дублира тази до 22 г., която е общо пета в кариерата му.

Преди 9 месеца, българката Мелис Йонузова бе близо и до медал и на Европейското за девойки у нас.