Петима български лекоатлети взеха отличия на Балканския шампионат до 20-годишна възраст

Българските атлети до 20-годишна възраст заслужиха общо пет отличия (2 златни, 2 сребърни и 1 бронзов) на Балканиадата в Белград, Сърбия. България зае шесто място в класирането по медали.

Златни медали спечелиха Християн Касабов (60 м с препятствия) и Лъчезар Вълчев (троен скок), сребърни отличия заслужиха Христо Илиев (60 м) и Радостин Миленов (60 м с препятствия), а Ирен Саръбоюкова грабна бронза в скока на дължина.

Лъчезар Вълчев показа завидни умения в тройния скок. Той спечели златен медал с резултат от 15.80 метра, като направи опити на 15.35, 15.74 и 15.69. Подгласници на българския шампион станаха Георгиос Грепсиос (Гърция) с 15.49 и Емре Колак (Турция) с 15.14. Вторият българин в този финал Зинга Барбоса Фирмино зае седмото място с 14.76 метра.

Християн Касабов и Радостин Миленов се класираха на първо и второ място на 60 метра с препятствия. 17-годишният Касабов направи нов личен рекорд от 7.92 секунди, а Миленов изравни най-доброто си постижение със 7.94.

Сребърен медал на 60 метра за юноши взе Христо Илиев, който бяга и в сериите, и във финала по 6.77 секунди. Шампион в тази дисциплина е Роко Фаркаш (Хърватия) с 6.71.

Ирен Саръбоюкова се нареди трета в скока на височина при девойките с 1.82 метра.

При девойките в тройния скок Надежда Враджева се класира пета с 12.29. Пламена Чакърова също регистрира две пети места. На 60 метра със 7.60 секунди и на скок дължина с 5.76 метра.