Пирин Галов с четвърто място на 510-километров ултрамаратон!

Изключителен и пореден успех за Пирин Галов – известен със своите участия в ултрамаратони, повечето от които над 250 км., както и с челните позиции, които заема в класирането. Представяме още едно доказателство за това, тъй като само преди дни той зае четвърто място на 510-километровия италиански ултрамаратон Cursadi Ciclopi Endurance Trail.

Състезанието се проведено в Сицилия от 22-ри до 29-ти април. Той успя да се класира на четвърто място от 38 стартирали състезатели. Сумарна денивелация на трасето бе от 20 000 м D+/-.

Пирин измина разстоянието за почти 106 часа, като при неговото финиширане има вече 7 прекратили своето участие (DNF). Надпреварата спечели Марко Гюбер с време от 86 часа и 28 минути.

Роден на 1 февруари 1974 година в София, Пирин Галов израства с родители, състезатели по ориентиране. От малък започва да се занимава първо с ориентиране, а след това и със спортно катерене. Бягането става част от живота му през 2011 година, като постепенно увеличава разстоянията, които пробягва, за да достигне до участия в ултрамаратони с внушителни дистанции, надминаващи 300 километра.

Сред най-значимите му постижения в света на ултрамаратоните са:

2015 – 4 място, Персенк Ултра, 130 км.
2015 – 3 място, Paranesti, 160 км.
2018 – 6 място, Тransgrancanaria, 267 км.
2018 – 3 място, Corfu Mountain Trail Ultra, 103 км.
2019 – 1 място, Frozen Peaks, 250 км.
2022 – 1 място, Ultra Trail Tarragona, 328 км.
2023 – 1 място, Terra de Gigantes, 303 км.

Припомняме за участието на Пирин Галов през месец януари тази година, откъдето си тръгна с безапелационна победа. Той се наложи убедително по 303-километровото трасе на ултрамаратона Terra De Gigantes  в Португалия. Там той пробяга 303 км. за 49 часа и 33 минути.