Успелите

Победа за Никола Цолов в първото състезание от испанската Формула 4

Никола Цолов извоюва първата си победа в испанките серии на Формула 4, приключвайки състезателния уикенд в Портимао с трофей. Българският пилот се пребори за първото място след оспорвана надпревара с Тимотеуш Кучарчик, полският пилот в сериите. Цолов показа изключителни умения, състезателен дух и конкурентна скорост.

Цолов стартира от първа позиция и в трите старта - един в събота и два в неделя. В съботната надпревара българският състезател се класира на 14-о място след проблеми при старта, но успя да запише най-бърза обиколка. Ден по-късно Цолов се класира на пето и първо място. Във втората серия 15-годишният пилот записа обиколка от 1:45:767 и стана единственият пилот, записал време под 1:46 мин. на португалската писта.

Триумфът дойде след третия старт, където Цолов записа безпрецедентна победа. Още в началото той успя да изпревари водача до този момент - Тимотеуш Кучарчик. В хода на надпреварата и след излизането на кола за сигурност Цолов успя за задържи първата позиция и се качи на подиума. Тази победа нарежда родния състезател на 4-о място във временното класиране за титлата.

Никола Цолов е част от отбора на Alpine за млади пилоти заедно с подкрепата и наставленията на Фернандо Алонсо, пилот и световен шампион от Формула 1. За младия талант това е дебют в по-високите серии на автомобилния спорт. До този момент българинът се състезаваше активно в картинг сериите, където записваше високи резултати и победи.

Испанската Формула 4 се провежда в общо 7 кръга, всеки включващ по три старта. Следващото състезание ще се проведе между 28 и 29 май в Херес, Испания.

Снимки: Никола Цолов, официална фейсбук страница.