Подкаст от млади хора за млади хора? Запознай се с Юлиана Динева от Канал 4
Вече сме ви срещали с част от симпатичните и проактивни младежи зад "Канал 4" - проект на Фондация 42 с подкрепата на фонд "Активни Граждани". Днес е време да ви срещнем с новите диаманти в перлената им корона, сред които блести Юлиана Динева.
Юлето е човек, който обича да променя колективните нагласи, да разглежда нещата от множество перспективи, за да формира голямата картинка, преди да я срути или трансформира. Бъдещ културолог със склонност към логорея, днес Юлето разказва повече за себе си и предстоящото събитие на "Канал 4" - "Има хляб", където ще чуем рапър, IT факир, журналист и ветеринарен лекар.
Какво ви подтикна да се включите в „Канал 4“ и кое е най-ценното, което си взехте в хода на подкаста?
Желанието да изразявам мнението и отправям посланията си пред голяма публика. Взех си изключително ценната увереност, че мога да комуникирам, да се откривам и свързвам с хората и с цялото - нашия екип.
Кой е най-интересният ви събеседник досега? Защо?
Аз съм от онези "вътрешни хора", записвали епизод единствено със свои съподкастъри в рамките на този сезон. Любимите ми разговори са с Вики и Чочо, тъй като с тях много добре ни се получава философстването. Чуйте епизодите ни и оценете от 1 до 10 колко ни се получава.
С кого мечтаете да разговаряте, ала все още не сте? Защо?
Именно с бъдещия ми събеседник в събитието "Има хляб". Имам изключителен интерес към артисти, които правят своето - без да чакат благоприятни обстоятелства, а създавайки ги.
Какво да очакваме от самото събитие? Какво и кого ще чуем?
Очаквайте много истински и забавни разговори по сериозните теми и по онези, другите. Ще поговоря с така уважавания и мой любим български музикант, Илия Григовор, за това как да излезем и да излизаме всеки ден от спрялото време на българската действителност. Моите хора от екипа ще интервюират още прекрасни дейни личности.
Какъв е най-големият нереализиран потенциал на младите хора в България според вас? Какво би се променило, ако получим по-широко поле за изява?
Според мен причината младите в България да не осъществяват потенциала си е, че нямат разбирането, че гласът им има нужда да бъде чут. Щом развием това мислене, широкото поле за изява ще се разгърне и ще имаме желанието да действаме, от което и ще се пораждат необходимите промени.
Къде виждате себе си и България след десет години?
Виждам се като един по-спокоен човек, който е открил или създал своето място в света, затова и ще стои на него. Макар не завинаги, със сигурност България е това място за мен. Вярвам, че след десет години обществото ни ще е възпитало себеуважение, така че да отстоява себе си и това, което заслужава.
Проектът „Канал 4“ се изпълнява с финансова подкрепа от Исландия, Лихтенщайн и Норвегия по линия на Финансовия механизъм на ЕИП. Проектът цели да подпомогне процеса по изграждането на умения за критично мислене сред младежите и да насърчи осъзнаването им като граждани с права и отговорности в обществото.