Успелите

Положителното в България за последните 24 часа - 06.02.2017

Филмът „Добрич – градът на помирението“ вече има световна премиера

Филмът „Добрич – градът на помирението“, заснет от Степан Поляков по поръчка на Община град Добрич в партньорство с Продуцентска къща Файв Стар Медия през 2012 г., беше представен в интернет каналите за документално кино documentarybg.com и  documentarybg youtube, които се ползват с огромен интерес по всички континенти. Община Добрич припомня, че озвученият изцяло на английски филм, с български субтитри е няколкократно излъчван по БНТ и БНТ Свят и е предоставен за излъчване и на телевизията за българите в САЩ - BG7TV, която е качена на най-големия кабелен и интернет оператор в Щатите – „Кейбълкаст“. Филмът бе създаден като част от поредицата „Световните градове на България“ и е първият художествено-документален филм за Добрич и региона, който представя историческата съдба на Добруджа от най-древни времена до съвременността.


В Стара Загора подготвят 300-метров флаг за 3 март

С 300-метров национален трибагреник за трета поредна година ще преминат по улиците на града за 3 март старозагорци. Флагът, който тежи близо 200 кг, беше ушит от 5 шивачки на специализираното общинско предприятие „Мересев“ през зимата на 2015 година. Платът тогава беше доставен от казанлъшката фирма „Филтекс“, а изработката му отне близо месец, като бяха използвани близо 10 км конци. Шествието ще премине по централния градски булевард „Цар Симеон Велики“ и ще стигне до подножието на монумента „Бранителите на Стара Загора“, откъдето ще бъде издигнато до върху на стоманобетонния пилон със стилизирано изображение на Самарското знаме. Трибагреникът ще бъде носен на ръце от над 260 мъже, жени и деца, а пред него ще вървят конници от прабългарската школа „Бага Тур“ и хор на старозагорските актьори, който ще пее патриотични песни.


139 години от първата българска градска община

На този ден, преди 139 години, е учредена първата българска градска община – Бургас. Това става в деня, когато руските войки под командването на Лермонтов освобождават морския град, на 6 февруари 1878 г. Първи кмет е Нико Попов. Градът към онзи момент е населен от общо 2950 души – българи, арменци, евреи и гръкомани. След подписването на Берлинския договор през 1878 г. Бургас става един от шестте административни центрова на новата провинция Източна Румелия. Заедно с това в него се връща и част от турското население, но и български бежанци от Източна Тракия и Странджа планина.


Показват Руско-турската война през погледа на чуждата преса

Интересна изложба в Историческия музей на Бургас ще проследи как е била отразявана Руско-турската война (1877-1878) в международната преса. Експозицията носи името „Освобождението. Военните кореспонденти изпращат…“. Тя ще бъде открита на 6 февруари, от 17:00 ч. в Иконната зала. Събитието е част от празничната програма по повод 139-ата годишнина от освобождаването на Бургас от османско иго. По този повод през целия ден музеят ще посреща посетители с вход свободен. Експонатите ще останат в Бургас до 3 март.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Uspelite.bg

“Успелите” е онлайн медия, която споделя добрите новини от България и разказва вдъхновяващите истории на хора, избрали да се реализират у нас.

Оставете коментар

0 коментара