Успелите

Предприемачи дават 15 000 лв. за проекти срещу коронавируса

Могат ли технологиите и иновативните идеи да си партнират така, че да се справим с кризата, породена от коронавируса?

Power of BG събират талантливи хора от бизнеса, хуманитарните професии и IT специалисти, които да дадат идеи и да изградят проекти за борба с коронавирус кризата и последствията ѝ у нас. Това ще стане с онлайн хакатон, който цели да събере идеи за проекти от цялата страна и ще се осъществи чрез платформите Slack и Zoom. Състезанието започва в петък, 27 март, от 18.00 часа, а финалите са на 29 март. Записването вече стартира на сайта hackcrisis.bg, а във фейсбук може да следите събитието тук.

Целта е в рамките на 48 часа да се излезе с иновативни идеи и прототипи на системи. Най-добре справилите се отбори, които са готови да приложат проекта си на практика, ще си поделят награден фонд от 15 000 лева. И не само това - отборите, които запретнат ръкави, след уикенд хакатона ще получат помощ от едни от най-успешните и иновативни предприемачи в страната.

Темите, по които спешно се търсят разработени концепции срещу коронавируса, са:

  • Спаси животи

  • Спаси общности и групи от хора

  • Спаси бизнеси

Участниците в хакатона ще бъдат в екипи от 2 до 6 души и ще имат 2 дни да разгърнат идеята си. Те могат да бъдат от всяка обществена и професионална сфера, като всички екипи ще се напътстват от ментори, водещи бизнес лидери в своята област. Сред менторите на проектите са основателите и предприемачи Дарин Маджаров (Уча.се), Светлин Наков (SoftUni), Пресиян Каракостов (PhoneArena и PubGalaxy), Братя Куманови (Ник), Юлиян Бориславов (ICN.Bg), както и други предприемачи от мрежата на Power of BG. В неделя жури ще излъчи екипите победители във всяка категория, които ще си разделят наградния фонд и ще имат осигурена подкрепа да реализират проектите си. 

“В България видяхме много примери на предприемачи, които пожелаха да бъдат в полза на обществото и направиха безусловни дарения към болници и хора в нужда. Нашата цел е да отидем още 1 стъпка напред и да намерим иновативни решения за финансовата и социалната криза, които ни очакват. Организирането на хакатона събра съмишленици от честни български бизнеси, готови да подкрепят активно най-добрите идеи за разрешаване на проблеми от първостепенна важност. България притежава огромен потенциал. Нека работим всички заедно - всеки със своите знания, умения и опит, само така ще успеем да се преборим с кризисната ситуация като общество и да излезем победители”, коментира Тодор Гигилев, основател на Power of BG u CEO на софтуерната компания Dreamix.

Едно от прекрасните неща, които се случват, когато има природно бедствие, е, че хората си сътрудничат. От организаторите добавиха, че по целия свят се появява коронавирусна култура спонтанно и творчески, за да се справи с обществения страх, ограниченията и изолацията. Битката с коронавируса може да бъде спечелена само ако в нея се борим заедно.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Десислава Иванова

Като порасне Деси иска да стане светла вълшебница и вярва, че ако отвори достатъчно гардероби, ще намери Нарния. Обича: книги, сладкиши, небивалици и птици. Обожава: Игинатора. Не обича: четни числа (освен 8). Мрази рукола! Пристрастена е към фъстъчено масло.

Оставете коментар

0 коментара