Успелите

"Предприемачи в науката" - възможност за развитие на проекти със социално и екологично въздействие

Ако искаш да се развиеш и предизвикаш - имаме предложение за теб! "Предприемачи в науката" би подкрепило личностното развитие на всеки, който се запише до 6.09.2021г., когато е крайният срок. Безплатното обучение "Педприемачи в науката" ще се осъществи онлайн в периода 29.09 - 8.12.2021, а след края му, на 15 декември ще стартира конкурс с награда 30 000 лв.

Организатор на програмата (с тригодишна история) е фондация "Карол Знание", която си прартнира със СУ "Св. Климент Охридски", Технически университет – София, Университетът за национално и световно стопанство и Минно-геоложки университет „Св. Иван Рилски“. С поредицата от събития организаторите пряко подкрепят младите учени в страната, които имат желание да работят по научни теми и да развиват проекти с практическа приложимост.

Но кой може да се включи? 

  • Студенти магистърска степен на обучение, които развиват бизнес идея, базирана на научна разработка;
  • Докторанти редовна, задочна или свободна форма на обучение;
  • Учени, защитили докторска степен до 5 години преди датата на кандидатстване в конкурса.

Из karollknowledge.bg

Темата на четвъртото издание на обучението "Предприемачи в науката" ще бъде "Impact Investing" - термин, възникнал през 2007г., за чийто автор се смята The Rockefeller Foundation. Форматът на курса ще бъде онлайн, което ще даде възможност на хора с предприемаческа насоченост и от академичната общност в цялата страна да бъдат част от обучението и конкурса, които ще дадат шанс за реализиране и финансиране на техните идеи.

Програмата има два основни етапа - обучение „Предприемачи в науката“ и конкурс за годишна стипендия в размер 30 000 лв., който носи същото име. В рамките на тези два компонента ще се развият различни умения и нагласи - предприемачески, но не само, които ще бъдат от полза във всеки етап от кариерата и живота на участниците.

Както казахме, програмата вече има тригодишен опит, напоен с много вдъхновение! Първенецът, получил награда от 30 хил. лв. от първото издание на конкурса, е д-р Иван Лютаков с проекта за електронно хапче EnhanCAP. Във втория сезон на събитието наградата е поделена между двама учени - д-р Илиян Попов и инж. Недислав Веселинов, и проектите им за батерия магнезий-въздух и за изграждането на планетариум в София. Д-р Росен Иванов е победителят в третия конкурс с проекта си „Иновативно пречистване на отпадъчни води и зелена енергия за промишлеността и дома“. 

Четвъртото издание очаква своя победител, ти ли си? 

Формулярът за кандидатстване се намира ТУК.

Информация и снимки: karollknowledge.bg, mediabricks.bg

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Нина Ружина

Призванието ми е да съм учител, ако има място, на което се чувствам цяла и пълноценна, това е класната стая. Освен да съм "educator of young people" обичам музиката, планината и спорта. И да пиша. Истински вярвам в силата на думите. И на любовта.

Оставете коментар

0 коментара