Успелите

Сподели приоритетите и предизвикателствата пред себе си на новите младежки делегати към ООН

Програмата „Български младежки делегат към ООН“ стартира през 2006 г. и се организира от Дружество за ООН в България с подкрепата на Министерството на външните работи. По-малко от 40 страни в света имат младежки делегати и България има честта да е една от тях.

Младежките ни делегати ще имат възможността да представят приоритетите и предизвикателствата пред младежите у нас, както и да споделят техните виждания и идеи пред представители на 193 държави и глобални неправителствени организации.

През юни бяха избрани новите български младежки делегати към ООН – Явор Гочев и Дилян Манолов. Техният мандат ще бъде с продължителност от 18 месеца, като основната им задача ще е да съберат, анализират и работят по приоритетите и предизвикателствата, които младите хора от България споделят с тях. Като част от мандата си, през септември, двамата ще представляват България на 73-тата сесия на Общото събрание на ООН в Ню Йорк.

Всеки млад човек на възраст между 15 и 29 години има възможност да сподели своето мнение и идеи, които да бъдат представени на най-високо международно ниво в ООН от българските младежки делегати. За целта младежките делегати са подготвили кратка, анонимна анкета, отнемаща не повече от 5 минути и достъпна тук.

Мненията на младите хора, попълнили анкетата ще бъдат основата на изказването на Явор Гочев и Дилян Манолов пред Общото събрание на ООН, с което те ще представят приоритетите на българските младежи.

По този начин, всеки попълнил анкетата може да достигне до 193-те държави членки на ООН и ключовите международни младежки организации, следящи форума. Резултатите от анкетата също ще бъдат представени пред български институции, неправителствени организации, медии и други заинтересовани.

Накратко представяме биографиите на двамата младежки делегати:

Явор Гочев завършва своя бакалавър в University of Dundee, Великобритания, и е магистър по Иновации и предприемачество от Copenhagen Business School, Дания. В края на 2017 г. започва докторантура в СУ "Св. Климент Охридски". Явор има опит като координатор на международни проекти, като помага на стартиращи предприятия да получат финансиране за развитие на своя бизнес.

Социалното предприемачество е негова страст. В момента е председател на „Лечение без граници“ –организация, която помага на българи нуждаещи се от лечение в чужбина и е част от „Български кариерен форум“ – организация която провежда кариерни изложения за българи във Великобритания и Германия.

Дилиян Манолов е от гр. Пловдив и е магистър по "Организационна психология". В момента е докторант в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" по темата психология на развитието. Той е основател на фондация "Визионер" и активно работи в сферата на човешките ресурси и организационната психология.

Дилиян е един от 14-те финалисти в предаването "Ръкописът" по БНТ1 и интересите му са свързани също така с театър. Една от каузите му е създаване на център за диалог между бизнеса, образованието и неправителствения сектор, в който млади хора да получат съдействие и възможности за работа, образование и подкрепа за развитието на техните идеи.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Йонко Чуклев

Аз съм смел мечтател, непоправим оптимист, юрист и финансов колумнист. Моята страст са импакт-инвестициите, иновативните бизнеси и технологиите. Мечтая за България, която е технологичен и дипломатически център на Балканите.

Оставете коментар

0 коментара