Успелите

Стартира конкурсът „Иновативно предприятие на годината 2018“

Преди два дни, на 23 юли, стартира кампанията за 14-ото издание на конкурса „Иновативно предприятие на годината 2018“. Иновативни български новостартиращи и утвърдени предприятия могат да кандидатстват по електронен път до 15 октомври включително. 

Традиционно наградите се връчват лично от президента на Р България или министър-председателя на страната ни по време на Националния иновационен форум през декември. От тази година отличените фирми в конкурса получават и правото да използват марката на Фондация „Приложни изследвания и комуникации“ като знак за високи постижения в иновациите. 

Също от тази година победителите в конкурса получават и марка за „високи постижения в иновациите“. С марката се отличават авангардни разработки на български предприятия.

Фондация „Приложни изследвания и комуникации“ и Еnterprise Europe Network – България, с подкрепата на Генерална дирекция „Вътрешен пазар, промишленост, предприемачество и МСП“ на Европейската комисия, в партньорство с БНТ, сп. Икономика, онлайн портала Economic и „Успелите“, набират номинации за 14-ото издание на „Иновативно предприятие на годината – 2018“. 

Повече за Конкурса

Националният конкурс „Иновативно предприятие на годината“ стартира през 2004 г. Над 100 фирми са отличени за новаторските си разработки. Инициативата е призната от Европейската комисия за добра национална практика за подкрепа на иновационното развитие.

Наградите се присъждат в категории според въздействието на отличените иновации като:

  • Пазарно лидерство (награда за иновативен продукт, наложил се на международния пазар);
  • Качество на живот (иновация, имаща потенциал или довела до подобряване качеството на живот на потребителите);
  • Зелена иновация (иновация в областта на устойчивото и екологично съобразено развитие);
  • Иновационен мениджмънт (съгласно международно признатите критерии на IMP³rove–European Innovation Management Academy);
  • Социална иновация (нови продукт, услуга или модел, които отговарят на социални потребности и създават нови социални отношения);
  • Иновация в креативните индустрии (иновации чрез дизайн, дигитални игри, архитектура и дизайн на градска среда, филмова и музикална индустрия);
  • Иновативно новостартирало предприятие (до три години от създаването му);
  • Иновации за развитие на таланти (инициативи в подкрепа на развитието на човешките ресурси, млади таланти и предприемачи).

 

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Васил Койнарев

Кандидат-доктор по съвременен български език, докторант по философия, магистър по лингвистика, бакалавър по филология и бакалавър по журналистика. Преподавател, лектор, редактор на свободна практика. Основател на фирма за редакторски услуги — Редактор.бг ЕООД — www.redaktor.bg

Оставете коментар

0 коментара