Титла за Юлия Златкова на ФИС в Загреб и второ място за Калин Златков

Юлия Златкова спечели алпийския слалом на Международната федерация по ски, който се проведе в Загреб Хърватия. При мъжете Калин Златков завърши на второ място.

Златкова триумфира убедително с време от 1:51.28 минута, след като беше най-бърза и в двата манша. Другата българска представителка - Елена Стоилова отпадна във втория манш.

Калин Златков финишира за 1:41.36 минута, като остана на 56 стотни зад победителя Ерик Саравуо от Финландия.

Константин Стоилов се класира 11-и с време от 4.75 секунди, а Иван Главчев и Борислав Хаджистоянов не успяха да завършат втория манш.

Международната федерация по ски (ФИС) организира ски състезания с разнородни дисциплини. Те могат да включват едно или повече състезания. Например, ски бягането е дисциплина, но може да бъде спринт, маратон и прочие. Изключение правят състезанията по биатлон, които разполагат със своя международна организация – Международен съюз по биатлон (IBU).

В международните състезания на ФИС се използват две отделни синхронизирани електронни системи – главна и поддържаща. Системите трябва да записват резултатите с точност до 0,001 секунда. Крайното време на състезателите се показва до точност 0,01 секунда, като хилядните не се закръгляват, а отрязват.

Източник на информация и снимки: sportal.bg

Каролина Занкова

Вярва, че доброто ще спаси света. Силно запалена по поезията с нотка любов и щипка лудост, с привкус на ирония. Изучава „Медии и журналистика“ в УНСС. Специално място в сърцето ѝ заемат пухкавите, елегантни и драскащи животни, наречени котки.