Цветът на екипа е без значение, когато имаш голямо сърце!
Защо най-червените в българския спорт облякоха синьо?
Този въпрос зададе мъжкият волейболен отбор на ЦСКА, след като по станциите в метрото се появиха снимки на президента и старши треньора Александър Попов, и възпитаниците му със сини екипи.
Каква е причината?
Да си от ЦСКА, но да облечеш син екип – звучи като нещо подобно на предателство към любимия отбор.
Или най-логичният отговор е просто закачка към вечния съперник "Левски", или пък...
Или искат да те провокират със сините тениски, на които пише "Попитай ме защо съм в синьо?".
Да, ама не! Нито предават любимия отбор, нито се опитват да те провокират – напротив. Те опитват да възпитават и заразяват с доброта, включвайки се в благотворителната кауза "Попитай ме защо съм в синьо?" - кампания в подкрепа на хората с рак на дебелото черво. Инициативата е организирана от Федерация "Български пациентски форум", в която волейболистите на ЦСКА се включиха, независимо от синия й цвят.
Червеният клуб се включи в каузата, посветена на месеца за борба с рака на дебелото черво (месец март). Синият цвят е избран за символ на тази кампания така, както розовият символизира борбата с рака на гърдата. Чрез него хората по света изразяват своята съпричастност към страдащите от коварната болест.
Тази година кампанията преминава под мотото „Попитай ме защо съм в синьо" / Ask me why I’m BLUE, а световно признати и популярни личности като Бил Кинтън и Мерил Стрийп, стават поддръжници на кампанията.
Днес (11 март) момчетата на Александър Попов се включиха в демонстративен мач заедно с малки и големи, които да се докоснат до големия спорт в зала "Васил Симов". Много настроение, подаръци, изненади и полезна информация относно превенцията на рака на дебелото черво очакваха любителите на спорта.
Волейболният ЦСКА определено знае какво означава да се нуждаеш от подкрепа. Знаят, че звездите на отбора не са само онези, които носят или са носели победите. А и онези, които са били до и зад отбора, когато трябваше да побеждава, за да съществува. Точно спортът възпитава онези добродетели, които малко сфери в живота успяват да развиват – да бъдеш съпричастен, да подкрепяш, да уважаваш!