Волейболните надежди на България се връщат с титла от Балканиадата

Националният отбор на България по волейбол за юноши под 17 години спечели в Балканското първенство.

Балканиадата в Тирана, Албания, донесе на националния отбор по волейбол на България за юноши под 17 години най-голямата титла. Триумфът дойде след убедителна победа срещу Турция с 3:0 (26:24, 25:15, 25:16). Най-резултатният играч за България беше Жасмин Величков (15 точки). Петър Иванов отбеляза 13 точки, а Николай Николаев и Константин Манолев по 11.

• Даниел Тихолов – ЦСКА

Българските волейболни надежди успяха да надвият турците. Мачът започна трудно, след като отборът от южната ни съседка натисна играта и изравни до 24:24. Националите ни успяха да вземат гейма и поведоха с 1:0. През останалото време българите играеха без колебания и грешки.

След Турция се наредиха сърбите, които победиха Румъния в оспорван мач, завършил с 3:2 гейма. Северна Македония станаха пета, а Албания остана на шеста позиция след двубой между двата отбора, приключил с 3:1.