Успелите

За животните с любов и по време на карантина

Световната пандемия от COVID-19 създаде интересна ситуация, която сме виждали по филмите, но малко от нас са си представяли, че ще изживеем. Извънредното положение и карантината се отразяват и на животните, а тази статия цели да разкрие как се променя животът на нашите космати приятели. 

Тайланд. Провинция Лопбури 

От няколко дни жителите на провинцията, заедно с местната власт, събират плодове и зеленчуци, за да изхранят гладните маймуни, които са свикнали да си хапват редовно благодарение на многобройните туристи. 

Пред Ройтерс Пакауан Контауе споделя:

Маймуните вече не са изгладнели, защото местните и властта се грижат за тях. Сутринта ще им бъдат дадени плодове и зеленчуци от пазара.

А ето и самите маймуни, които миналата седмица търсеха нещо сочно за хапване из познатите туристически места. 

Япония. Град Нара

Елените в град Нара живеят в няколко градски парка. Те също, подобно на маймуните в Тайланд, получават "бонуси" от многобройните туристи. Често в менюто им влизат солени бисквити. 

Световната пандемия от коронавирус наложи на редица държави мерки за ограничаване на струпването на много хора на едно място, което пък доведе до по-голяма самостоятелност за елените в Нара. И до по-малко бисквити. 

Испания. Столицата Мадрид

Испания е една от най-засегнатите от COVID-19 европейски държави. Поради бързо растящата бройка на заболелите (около 33 хил. души) се наложи една от мерките да бъде затваряне на големите паркове. 

В парковете обаче живеят стотици котки. Те са застрашени от глад, което провокира защитниците на животните и правителството да отворят двата най-големи градски парка - Ретиро и Хуан Карлос Първи, за около час. 

От кметството в Мадрид съобщават, че "...двата парка ще бъдат отворени три дни през седмицата от 9:00 до 10:00 ч. сутринта", а доброволците от Асоциацията на приятелите на котките от Ретиро ще се погрижат за около 400 от мъркащите приятели на Мадрид. 

Кипър. 

Изобретателен жител на Кипър изведе кучето си на разходка... с помощта на дрон. Това му помогна да ограничи социалните си контакти, което според Световната здравна организация е една от най-успешните мерки срещу разпространението на COVID-19. 

Вакис Деметриу пише: 

Пазете се и си стойте вкъщи, но не забравяйте за щастието на кучето ви.

Ако ви липсват звуците на гората, можете да си пуснете тази камера на живо. Тук можете и да следите дивия живот на Румъния, Трансилвания. А ако сте късметлии, от обектива ще ви се усмихне мечка (именно мечките попадат най-често в записа).

От тук можете виртуално да се разходите до Флорида и да наблюдавате ежедневието на емблематичния за САЩ белоглав орел.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Нина Ружина

Призванието ми е да съм учител, ако има място, на което се чувствам цяла и пълноценна, това е класната стая. Освен да съм "educator of young people" обичам музиката, планината и спорта. И да пиша. Истински вярвам в силата на думите. И на любовта.

Оставете коментар

0 коментара