7 медала за България на Световното по самбо за юноши и девойки!

7 български състезатели спечелиха медали на Световното първенство по самбо за юноши и девойки, което се провежда в Нови Сад, Сърбия.

В първия ден на шампионата в категория до 44 кг с бронз беше отличена Даяна Стоянова от клуб Левски Самбо. Победителка в категорията стана рускинята Ксения Блинова. На второ място завърши Паиз Жадира от Казахстан. При 68-килограмовите на трето място се класира Изабела Христова, а в категория до 68 кг с бронз се окичи Десислава Цонева. Златните медали и в двете категории бяха спечелени от представителките на Русия Светлана Райкова и Анастасия Хомячкова.

Във втория ден на турнира още четирима българки завоюваха отличия. При момичетата до 56 кг Йоана Манова спечели сребърен медал, а при девойките до 72 кг Виктория Павлова взе бронза. При юношите Любослав Григоров взе бронзов медал в категория до 52 кг, а Веселин Иванов стана трети при най-тежките в категория над 100 кг.