Александра Начева със сребро на Европейското първенство за юноши

Българската лекоатлетка Александра Начева спечели сребърния медал в дисциплината троен скок на Европейското първенство до 18 години в Дьор, Унгария. 16-годишната Начева записа резултат 13.88 метра в шестия си опит и така си осигури втората позиция в крайното подреждане.

"Горда съм със себе си. Станах боец, защото направих последния опит за себе си, нямаше значение какво е направила Мария Висенте. Мисля, че мога повече от 13.88 м, но това беше най-добрият ми резултат в това състезание. Доволна съм от сребърния медал", сподели младата талантлива състезателка след надпреварата.

Първото място в турнира зае испанката Мария Висенте, която записа рекорд на еврошампионатите - 13.95 метра. Отличието е второ за 17-годишната състезателка на турнира в Дьор, като тя спечели и златен медал в седмобоя преди седмица. Третата позиция остана за финландката Джесика Кехере (13.29 метра).

Златото на Начева е второто отличие, което е спечелено от български състезатели на тазгодишното издание на евротурнира в Дьор. Вчера Валентин Андреев също успя да стигне до среброто в хвърлянето на чук, а Веселин Живков завърши пети в бягането на 200 м.

Александра Начева и Вальо Андреев ще представят страната ни и на Световоното първенство за юноши и девойки под 20 години в Тампере през следващата седмица.