България е носител на световната купа по спортна аеробика за 2017!

Националният отбор по спортна аеробика спечели световната купа за 2017 г. в категория „Групи”. На финалното състезание, провело се в португалския град Кантанеде българският тим завоюва сребърен и бронзов медал.

В груповата надпревара отборът ни в състав: Ана-Мария Стоилова, Антонио Папазов, Дарина Пашова, Ивелина Лукаки и Тихомир Баротев, се класира втори с резултат от 22,055 точки. Шампион стана отборът на Унгария, а бронзовите медали заслужи Русия. Състезателите на Димитрина Кандева имат и 3-то място от Световната купа в Токио през април. Така със сребърно и бронзово отличие през сезона българската група е победител в комплексното класиране за 2017 г. според ранглистата на Международната федерация по гимнастика.

Втория медал в Португалия завоюва Антонио Папазов, който се класира 3-ти в индивидуалното състезание при мъжете. Българинът постигна резултат от 21,850 като беше изпреварен от унгареца Даниел Бали и бразилеца Лукас Барбоса.

Силно се представи и Ана-Мария Стоилова, която зае 6-та позиция в индивидуалната надпревара при жените, а заедно с Папазов се класираха 5-ти и при смесените двойки.

Теодора Славова

Какво е общото между художествената гимнастика и волейбола? Топката и… АЗ! Спортът е неизменна част от живота ми в продължение на 19 години, спортът – във всички негови форми. Бивш състезател по художествена гимнастика, лицензиран съдия по волейбол, статистик в баскетболна лига, бакалавър по спортен мениджмънт, магистър по спортна журналистика – накратко АЗ. Чувствам се най-пълноценна, когато времето ми е запълнено до предел. Виждам бъдещето си все така активно и раздвижено и мечтая за баланса между щастливото семейство и успешното професионално развитие.