Успелите

"Болница за плюшени мечета" прегледа играчките на над 90 деца във Варна

Преди по-малко от година ви представихме инициативата на Медицински университет "Проф. д-р Параскев Стоянов", Варна, която събра 4000 варненци, които подобриха рекорд на Гинес за най-голяма ДНК верига. Днес искаме да ви запознаем с друга кампания на същия университет, в която се включиха 80 студенти от различни специалности и се въплътиха в ролята на мечешки лекари в своята импровизирана клиника със сформирани няколко кабинета – кардиологичен, офталмологичен, хирургичен, рентген, ортопедичен, клинична лаборатория, хранене и др.

Идвайки, децата първо се срещат с усмихнатите младежи в Регистратура, които им подаряват плюшена играчка и стикер с тяхното име.

След това детето, придружено от някой лекар, отива в съответния кабинет, носейки със себе си приемен картон. Обяснява им колко безболезнено е ходенето при Чичко Доктор. Една от последните инстанции е Аптеката, където всички получават сладки лакомства. А ако децата искат да се забавляват, отиват в занималнята, където рисуват и оцветяват различни картинки.

Целта на кампанията е под формата на игра децата да научат повече за хигиената, здравословното хранене и за това какво се случва в една болница. Имат възможност да общуват с млади лекари и да преодолеят страховете си от манипулации и бели престилки. В ролята на "пациенти" бяха плюшените играчки на децата, а техни лекари - студентите от Медицински университет „Проф. Д-р Параскев Стоянов'', Варна.

"Болница за плюшени мечета" е международна инициатива, която се провежда за 7-ма поредна година в България.

Докато разказват за "болестите" на своите плюшени играчки, децата получават нови знания и умения и най-вече сигурност, че могат да се справят в болнична ситуация. В България проектът е реализиран от Асоциацията на Студентите по медицина в България. Тази година във Варна Инициативата се проведе в два пункта – Клиниката по педиатрия към УМБАЛ "Св. Марина" и Grand Mall.

Организатор на инициативата и студент в МУ Варна, Габриела Панайотова сподели за Uspelite.bg:

За мен това е 3-та поредна година като организатор, всяка, от които е изпълнена с различни емоции и вълнения. Февруари е месецът на мечетата и много от студентите с нетърпение очакват това събитие. Бяха прегледани играчките на над 90 деца общо в двата пункта през този месец.

Кампанията ще продължи и през следващите години с надеждата за повече спонсори и усъвършенствани идеи.

Снимки: Петко Момчилов

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Петър Нефтелимов

Петър Нефтелимов е от първите автори в Uspelite.bg и до ден днешен е неразделна част от нашия екип с над 250 публикувани статии. Автор на книгата ,,Успехът в българския ген" за 49 успели българи в страната и чужбина. Има бакалавър по биотехнологии, магистър по биобизнес и биопредприемачество и втора магистратура по бизнес администрация. Съосновател е на биотехнологичния стартъп ,,Цвете в епруветка‘‘, който се бори срещу букетите от рязан цвят, които оказват отрицателно влияние върху природата заради площите за отглеждане, голямото количество вода и въглеродните емисии от транспорт и логистика по въздух. Освен това Петър е основател на медията за практическите съвети за бизнеса Neftelimov.com и на агенцията Zero Start, която се занимава с менторство и дигитален маркетинг. Той е част от двете най-престижни класации в България, а именно ,,30 под 30‘‘ на Forbes и ,,40 до 40‘‘ на Дарик радио.

Оставете коментар

0 коментара