Младите ни баскетболисти стигнаха до четвъртфинал на Европейското!

Юношеският национален отбор по баскетбол до 18 години се класира за 1/4-финалите на Европейското първенство, дивизия B в Талин.

Момчетата на Мануел Марков постигнаха трудна победа над тима на Исландия със 77:76, след като наваксаха 16 точки пасив след втората четвърт. Така България завърши на второ място в група B с 3 победи и 2 загуби и ще играе с тима на Великобритания за място в топ 4.

Мачът с Исландия започна добре за младите "лъвове", които поведоха с 8:7. До края на четвъртината обаче исландците поведоха с цели 12 точки. Във втората четвърт и двата отбора предложиха много резултатна игра, но Исландия увеличи аванса си до 16 точки.

В началото на третата част България навакса пасива, като успя да го стопи само до точка - 60:61.Финалната четвърт премина при равностойна игра, но 55 секунди преди края Ивайло Тонев отбеляза от фаул и донесе победата на България - 77:76.

Най-резултатен за селекцията на Мануел Марков беше Иван Алипиев с 30 точки и 12 борби, Ивайло Тонев добави 15 точки и 4 борби.