Успелите

Съчетанието с 5 обръча донесе злато на гимнастичките ни от Гран При в Москва!

Родният национален ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал, благодарение на съчетанието си с 5 обръча на престижния турнир от сериите Гран При в Москва. По-рано тази седмица момичетата спечелиха второ място в многобоя, отстъпвайки само на Русия.

Във финала нашите гимнастички получиха резултат 18.900 за изпълнението на съчетанието си, с което задминаха ансамбъла на домакините, останал на второ място с 18.500 точки. Третото място зае Узбекистан, с резултат 15.900, а на четвърто място се класира Финландия с 12.950 точки.

В състава на новия национален ансамбъл по художествена гимнастика влизат Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева, Теодора Александрова и Лаура Траатц. Те изиграха своето съчетание под мелодията на "Пролетен вятър" от унгарския композитор Балаш Хаваси и допуснаха само една сериозна грешка, изпускайки единия обръч извън килима, но това не оказа влияние на крайното класиране.

Успехи в руската столица имаше и за гимнастичките ни с индивидуални изпълнения. Боряна Калейн спечели златен медал на топка и сребърен медал на обръч, където беше изпреварена само от рускинята Дина Аверина. В съпътстващия турнир в Москва Ерика Зафирова стигна до бронзовото отличие в многобоя.