Успелите

Ски ориентировачите донесоха още 3 медала за България от Военните игри в Сочи

Българските представители в ски ориентирането спечелиха 2 сребърни и 1 бронзов медал на Световните зимни военни игри, провеждащи се от 24 до 27 февруари, в руския град Сочи. Антония Григорова се класира 3-та в средната дистанция при дамите, а в мъжкото направление на същата дисциплина Станимир Беломъжев зае 2-ра позиция. Ден по-късно той повтори успеха и в спринтовото състезание.

В понеделник двамата „атакуват” медалите в смесената спринтова щафета.

Европейският и вицесветовен шампион Станимир Беломъжев продължава с успешното си представяне през текущия сезон. Две седмици след спечелването на бронзово отличие от Европейското първенство в Иматра (Финландия), българинът завоюва още два медала.

Той се класира втори в средната дистанция, финиширайки с време 42:20, на 2 минути и 58 секунди от шампиона. Другите наши представители в дисциплината Пейо Дончев и Стоян Барев заеха съответно 20-то и 21-во място. Вторият „сребърен” успех за Тачо дойде от спринта. Той измина състезателното трасе за 17 минути и 57 секунди, с изоставане от 0.42. Дончев зае 21-ва позиция, а Барев 26-та.

Победител и в двете дисциплини стана легендата на този спорт Едуард Хренников (Русия). А ето какво сподели в социалните мрежи самият Беломъжев относно представянето си и победите на руснака.

Явно ми върви на сребро на тези CISM зимни световни игри. Имах голямото желание да се преборя с руския рис и домакин Едуард Хренников и дадох всичко от себе си в днешния спринт, но силите ми стигнаха само за сребърен медал. Оказа се, че родните трасета дават предимство, което е невъзможно да наваксам.

Антония Григорова допълни успешното представяне за ски ориентирането, спечелвайки бронзов медал в средната дистанция. Тя завърши с време 39:28, на 3,55 секунди зад победителката. В спринта състезателката ни измина трасето за 19 минути и 27 секунди, което ѝ отреди 5-то място.

С общо 5 медала (3 сребърни и 2 бронзови) до момента България заема 9-та позиция в общото класиране на нациите. Освен ски ориентировачите, отличия завоюваха и състезателите ни по биатлон – Владимир Илиев (сребро) и Красимир Анев (бронз). Тук можете да прочетете повече за техните постижения.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Теодора Славова

Какво е общото между художествената гимнастика и волейбола? Топката и… АЗ! Спортът е неизменна част от живота ми в продължение на 19 години, спортът – във всички негови форми. Бивш състезател по художествена гимнастика, лицензиран съдия по волейбол, статистик в баскетболна лига, бакалавър по спортен мениджмънт, магистър по спортна журналистика – накратко АЗ. Чувствам се най-пълноценна, когато времето ми е запълнено до предел. Виждам бъдещето си все така активно и раздвижено и мечтая за баланса между щастливото семейство и успешното професионално развитие.